İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ÜRÜNLERİMİZ

Salkımlı Yöresel Siyah Kuru Üzüm

Salkımlı Yöresel Siyah Kuru Üzüm

Fiyatı: 170 TL / Kg

Ürün Kodu: DGN140

Salkımlı Yöresel Siyah Kuru Üzüm

Bölgemize has üzümün kurutulmuş halini yılların verdiği tecrübe ile sofralarınıza kadar en lezzetli şekilde ulaştırıyoruz. Tamamen doğal yöntemlerle geleneksel şekilde kurutulmuş.

Ürünlerimiz kesinlikle koruyucu, katkı, renklendirici içermez. 

Siyah üzümü barındırdığı asit - şeker oranı, tat, aroma ve rengi ile ülkemiz genelinde rağbet gören bir üzüm çeşididir. Kuru üzüm yapımına da elverişli olan bu üzüm çeşidinin en ideal yetişme ikliminin Adıyaman yöresidir.

Bir Kilogramı Kaç Adet Gelir?

Bir kilogram kuru üzüm yaklaşık 4 - 5 salkım gelmektedir.

Kuru Üzümün Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Kuru üzümün kalitesini belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik salkımının temiz olması, aralarında sap - saman ve toz gibi yabancı maddelerin bulunmamasıdır.

Günlük tüketime en uygun kuru üzüm iri habbeli ve az çekirdekli (2 - 3 çekirdekli) olmalıdır. Kulak memesi yumuşaklığında ve rengi mat olmalıdır. Parlak renkli kuru üzümler üzerindeki tatlı şire nedeniyle daha çabuk bozulmaktadır.

Kuru üzüm alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer etken üzüm tanelerinin çatlak - çizik olmamasıdır. Bir bütün halinde kurutulmuş olan üzüm taneleri besin değerlerini ve içerisindeki ender miktardaki öz suyu korumuş şekildedir.

Nasıl Saklamalıyım?

Kuru ve nemsiz bir dolapta bakliyatlar gibi sakladığınız müddetçe 9 aya kadar bozulmadan tüketebilirsiniz. Eğer üzümleriniz hava alır ve sertleşirse yemeden önce birkaç dakika suda bekletebilirsiniz.