İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ÜRÜNLERİMİZ

Kabak Çekirdeği

Kabak Çekirdeği

Fiyatı: 200 TL / Kg

Ürün Kodu: DGN80

Kabak Çekirdeğinin Faydaları

Kabak Çekirdeği Kalp Sağlığını Koruyor: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1 avuç kabak çekirdeği tüketildiğinde fizyolojik fonksiyonlar için gerekli olan magnezyum sağlanıyor. Magnezyum içeren besinler kalp sağlığını koruyarak kan damarlarının rahatlamasını sağlıyor. Ayrıca magnezyum kemik sağlığı içinde önem taşıdığından iskelet ve diş yapısını koruyor.

Kabak Çekirdeği Yorgunluğu Alır: Akşam yatmadan tüketilen 1 avuç kabak çekirdeği triptofani, serotonin ve melatonin salgıladığından rahat uyku uyumanızı sağlayarak vücudun dinlenmesini sağlar. Özellikle stresli bir gün geçirdiyseniz rahat uyumak için yatmadan 1 avuç kabak çekirdeği tüketerek daha sakin bir gece geçirebilirsiniz.
Kabak Çekirdeği Karaciğere Faydalı: Antioksidan, sağlıklı lifler ve yağlar içeren kabak çekirdeği karaciğeri koruyarak güçlenmesini sağlıyor.

Kabak Çekirdeğinin Prostata Faydası: Erkek hastalığı olan prostat son yıllarda daha da arttı. Çinko açısından zengin olan kabak çekirdeği prostat hastalığına yakalanma riskini oldukça düşürüyor. Yapılan araştırmalar sonucunda da ortaya çıkan bu durum düzenli kabak çekirdeği tüketenlerin daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Diyabet Sonrası Rahatsızlıkları Tedavi Ediyor: Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda olumlu sonuçlar veren kabak çekirdeği insülin direncini dengeliyor. Diyabet sonrası oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde oldukça etkili bir besin.
Menopoz Döneminde Görülen Sorunlara Faydalı: Kabak çekirdeğinin kendisi de yağı da menopoz döneminde yaşanan terleme, sıcak basması ve eklem ağrıları gibi sorunları önlüyor. Bu konuda yapılan araştırmalar kısıtlı kaldığı için hangi problemi ne ölçüde tedavi ediyor tam olarak bilemiyoruz.

Kabak Çekirdeği Omega-3 Zengini: Kabak çekirdeği de diğer kuruyemişler gibi omega – 3 yağ asitleri açısından zengin bir besindir. Vücut omega – 3 asidini üretmediği için omega – 3 içeren besinler tüketmemiz gerekir. Omega – 3 vücutta kanın düzenli akmasını sağlar, kötü kolesterolü düzenler ve kalp hastalıklarına karşı vücudu korur. Omega – 3 kanserle mücadelede başarılıdır ve yaşlanmanın yavaşlamasını yardımcı olur. Düzenli olarak kabak çekirdeği tüketerek daha sağlıklı bir yaşam geçirebilirsiniz.
Çinko Bakımından Zengindir: Kabak çekirdeğinde zengin oranda çinko bulunur. Çinko hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de hücrelerin üremesinde etkili olarak cilt ve göz sağlığı için önemlidir. Erkeklerde cinsel fonksiyonların artmasını sağlayan kabak çekirdeği çinko sayesinde kış hastalıklarından bünyeyi koruyor. Çinko içeren kabak çekirdeği aynı zamanda depresyon, akne ve birçok sağlık problemlerinden vücudu korumaktadır. Düzenli olarak kabak çekirdeği tükettiğinizde bu hastalıklara yakalanma riskini en az indirmiş olursunuz.

Kabak Çekirdeği Demir İçerir: Ciğer ve istiridyeden sonra en çok demir içeren besinler sıralamasında kabak çekirdeği başı çekiyor. Demir kan yolu ile oksijenin dağılmasını sağlarken kırmızı kan hücresi üretiyor. Demir tüm vücudun ihtiyacı olan mineraller arasında ve saç, tırnak ve cilt sağlığı için oldukça önemli.


Kabak Çekirdeğinin Besin Değerleri
Porsiyon Miktarı: 100 g

Kalori (kcal): 446
Toplam yağ: 19 g
Kolesterol: 0 mg
Sodyum: 18 mg
Potasyum: 919 mg
Karbonhidrat: 54 g
Diyet lifi: 18 g
Protein: 19 g
A vitamini: 62 IU
C vitamini: 0,3 mg
Kalsiyum: 55 mg
Demir: 3,3 mg
D vitamini: 0 IU
Piridoksin: 0 mg
B12 vitamini: 0 µg
Magnezyum: 262 mg